Salsa

SALSA - IESĀCĒJI

NODARBĪBAS BEZ IEPRIEKŠĒJAS PIEREDZES

Salsa - tā ir mūzika, salsa - tā ir sociāla deja, salsa - tās ir pozitīvas emocijas, enerģijas apmaiņa un dzīvesprieks, salsa- tā ir populāra kustība visā pasaulē.

Mūsu studijā salsas apmācība tiek dalīta četros līmeņos:

 • iesācēji
 • ar priekšzināšanām
 • vidējais līmenis
 • augstākais līmenis

Katra līmeņa apguve notiek 3-4 mēnešu laika posmā. Iesācēju kursa ietvaros tiek apgūtas salsas pamatfigūras, to nosaukumi, izpildījums, notiek iepazīstināšana ar sociālās dejas principu, salsas vēsturi un "stāstu", tiek apgūta partneru sadarbība, vadības un sekošanas pamatprincipi, attīstīta ritma izjūta.

Valoda:
Latviešu un ķermeņa valoda. Ja nepieciešams, tiek pielietota arī krievu un angļu valoda

Apģērbs:
Galvenais, lai jūties ērti. Maiņas drēbes noderēs, jo mēdz būt karsti. Kā arī maiņas apavi ir obligāta prasība, bet vari dejot arī ar plikām kājām vai zeķītēm.

Dalībnieki:
Dažādi fiziskās sagatavotības līmeņi. Vecumam nav nozīmes, galvenais, lai ir vēlme attīstīties un kāpt pāri robežām.

Papildus info: Nodarbību grafiks šeit

SALSA - AR PRIEKŠZINĀŠANĀM

Mūsu studijā salsas apmācība jeb kursi tiek veidoti pēc sistēmas, kura veidota balstoties uz sadalījumu četros dejotprasmes līmeņos:

 • "Iesācēji" (0-15 teorijas + 0-15 prakses nodarbības, katra pa 1,5 h)
 • "Ar priekšzināšanām" (15-30 teorijas + 15-30 prakses nodarbības, katra pa 1,5 h)
 • "Vidējais līmenis" (30-45 teorijas + 30-45 prakses nodarbības, katra pa 1,5 h)
 • "Augstākais līmenis" (45-... nodarbības + regulāra prakse - dejas pieredze vismaz 2 gadi)

Lūk, neliels ieskats tajā, kas būtu jāzina dejotājam, kas dodas uz nodarbībām ar priekšzināšanām:

Iesācēju kursa laikā tiek apgūtas visas pamatfigūras, to nosaukumi, kā arī vadības un sekošanas pamatprincipi. Priekšzināšanu līmenī mēs to visu nostiprinām.
Footwork daļā no apgūtajām pamatfigūrām sākam veidot vienkāršas kombinācijas. Turpinām nostiprināt arī ritma izjūtu, skaitīšanu. Pamazām sākam apgūt soļu variācijas (dažādas mabo versijas, griezienu variācijas, "suzie q" ar ritmiskā zīmējuma maiņu utt.). Mācāmies vienkāršus roku un kāju styling elementus, attīstām koordināciju.
Dejojot pārī priekšzināšanu līmenī iepazīstam atsevišķu figūru variācijas un sākam veidot vienkāršas kombinācijas. Turpinām attīstīt ritma izjūtu- paši bez pasniedzēju palīdzības protam uzsākt dejot mūzikā un saglabāt ritmu.
Patstāvīgi sākam trenēt improvizācijas prasmes, izmantojot pazīstamās figūras. Sākam doties uz praktiskajiem vakariem un salsas tusiņiem.

Atceries- ja mēs salīdzinātu salsu ar autoskolu- salsas nodarbības ir kā teorijas mācīšanās un salsas tusiņi- kā reālā "braukšana"- viens bez otra īsti nav iespējami, ja vēlamies iemācīties to kvalitatīvi, tāpēc salsas ballītes un praktiskos vakarus ir vienlīdz svarīgi apmeklēt kā nodarbības!

Protams, katram ir savs mācīšanās temps, motivācija un "kreiso kāju" daudzums, taču skaidri zinām to, ka kopīga mācīšanās ir gan efektīvāka gan jautrāka, tāpēc sūtām saulainus sveicienus un gaidām Tevi nodarbībās!

Valoda:
Latviešu un ķermeņa valoda ;) Ja nepieciešams, tiek pielietota arī krievu un angļu valoda

Apģērbs:
Galvenais, lai jūties ērti. Maiņas drēbes noderēs, jo mēdz būt karsti :). Kā arī maiņas apavi ir obligāta prasība, bet vari dejot arī ar plikām kājām vai zeķītēm...mums nav iebildumu :)

Dalībnieki:
Vecumam nav nozīmes, galvenais, lai ir vēlme attīstīties un kāpt pāri robežām.

 Papildus info: Nodarbību grafiks šeit

 

SALSA - VIDĒJAIS LĪMENIS

Kā jau minējām iepriekšējā rakstā, mūsu studijā salsas apmācība jeb kursi tiek veidoti pēc sistēmas, kura veidota balstoties uz sadalījumu četros dejotprasmes līmeņos:

 • "Iesācēji" (0-15 teorijas + 0-15 prakses nodarbības, katra pa 1,5 h)
 • "Ar priekšzināšanām" (15-30 teorijas + 15-30 prakses nodarbības, katra pa 1,5 h), "Vidējais līmenis" (30-45 teorijas + 30-45 prakses nodarbības, katra pa 1,5 h)
 •  "Augstākais līmenis" (45-... nodarbības + regulāra prakse - dejas pieredze vismaz 2 gadi)

Lūk, neliels ieskats tajā, uz ko būtu jāgatavojas un jātiecas dejotājam, kas dodas uz nodarbībām vidējam līmenim:

Vidējā līmenī papildus esošajām tēmām- jaunu soļu apgūšanai, ritma izjūtas, koordinācijas nostiprināšanai utt. nāk klāt padziļināts skatījums uz vairākām tēmām:


1. Footworkā- Ritmiski un horeogrāfiski sarežģītākas kombinācijas. Styling- sākam strādāt ne tikai ar atsevišķiem styling elementiem, bet ar visa ķermeņa pareizas kustības izkopšanu kopumā. Sākam piešķirt dejai "garšu" jeb individuālo stilu. Pievēršam uzmanību dažādām tehnikām- griezienu, styling, bodymoovement.

Turpinot aizsākto ritma tēmu, virzāmies pretī padziļinātai muzikalitātes izpratnei - salsas mūzikas uzbūvei, kas ir kā instruments ne tikai styling veidošanā, bet arī izpratnē par improvizāciju un salsas būtību.

2. Partnerworkā- apgūstam sarežģītākas figūras, virknējam tās dažādās kombinācijās, mācāmies pārejas un to kā dažādos veidos izkļūt no pozīcijām un situācijām, kā prezentēt sevi dejas laikā, kā arī izmantojam muzikalitāti un izveidoto personīgo dejas stilu improvizācijā.

Katram dejotājam, kurš vēlas dejot ne tikai "for fun", bet arī pilnveidot savas prasmes un tiekties augstāk, rekomendējam izvērtēt to, cik spēcīgi jūtamies katrā no šīm tēmām un pašiem individuāli strādāt pie savām vājākajām pozīcijām, kā arī konsultēties ar pasniedzējiem un kopīgi rast risinājumus savai dejas pilnveidei!

Bez tam, vidējā līmeņa dejotājiem īpaši būtu vēlams doties arī uz papildus nodarbībām - bachatango, salsa iesācēji (pamatu nostiprināšana ar jau pieredzējuša dejotāja skatījumu), jazz, klasiskās dejas nodarbībām, deju nedēļas nogalēm, nometnēm u.c., jo šīs te papildus nodarbības palīdzēs jums iepazīt un pareizi nostādīt savu ķermeni, attīst pareizu dejas tehniku, noķert un izprast īsto salsas "garšu" un justies labi un pārliecināti salsas tusiņos un ne tikai.

Šobrīd vidējā līmeņa dejotājiem ir iespējas apmeklēt THAT MAGIC nodarbības, kuras ir balstītas uz savas dejot prasmes paspilgtināšanu, pilnveidošanu un izdzīvošanu dažādos žanros, tādējādi pielietojot un paņemot sev vēlamo sociālajā dejā...

Vairāk info par THAT MAGIC nodarbībām: šeit

Valoda:
Latviešu un ķermeņa valoda. Ja nepieciešams, tiek pielietota arī krievu un angļu valoda

Apģērbs:
Galvenais, lai jūties ērti. Maiņas drēbes noderēs, jo mēdz būt karsti. Kā arī maiņas apavi ir obligāta prasība, bet vari dejot arī ar plikām kājām vai zeķītēm.

Dalībnieki:
Vecumam nav nozīmes, galvenais, lai ir vēlme attīstīties un kāpt pāri robežām.

Papildus info: Nodarbību grafiks šeit

 

Sirsnībā,

That Dance