Salsas ballīšu info

Raksts skatīts - 2209 reizes

Raksts publicēts - 2014.11.12

Tātad neliels apkopojums ar cerams noderīgu un ne pārāk subjektīvu info priekš cilvēkiem, kas apmeklē salsas pasākumus. Info vairāk orientēts priekš iesācējiem, bet varbūt kaut kas interesants ir arī priekš cilvēkiem, kas nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta ;)

1. Uzlūdz gan puiši gan meitenes. Ja negribi stutēt sienu - ej kādu uzlūgt. Pārsvarā čaļi priecāsies, ja meitenes aicina viņus, varbūt ar izņēmumiem tad, kad viņi ir noskatījuši meiteni un ir ceļā, lai viņu uzlūgtu :D Salsas ballītēs uz uzaicinājumu uz deju 95 gadījumā būs apstiprinoša atbilde - parasti nemēdz atteikt. Tie 5% ir gadījumos kad: * nākamā deja ir apsolīta kādam, * jāiet projām, * grib atpūsties vai padzerties, bet tad parasti saka, ka tagad nē, bet var nākamo deju. Bačatā vai kizombā ir lielāka iespējamība, ka atteiks, jo dejas ir tuvākas. Kizombā un čačā parādās variants, ka kāds nemāk vai ir iesācējs. Ja esat iesācējs vai nemākat šo deju, pie uzaicinājuma vienkārši pasakat to, pārsvarā gadījumu tam nav nekādas nozīmes, jautājums ir tikai vai gribat dejot. Bačatā šāds variants vispār nepastāv - visi cilvēki māk dejot bačatu, pat ja nekad nav dejojuši

2. Nebaidamies aicināt pasniedzējus vai pieredzējušus dejotājus, no šiem cilvēkiem jūs daudz ko varat iemācīties vienkārši dejojot ar viņiem.

3. Latvijā meitenēm nav pārāk augstas prasības uz vīriešiem. Parasti viss, ko sievietes sagaida no vīriešiem ir 2 lietas - lai mazgātos un būtu pieklājīgs. Tas attiecas arī uz dejošanu. Un arī uz meitenēm. Salsas ballītēs būs karsti un jūs būsiet slapji, ar to ir jārēķinās. Dvielis un maiņas krekli ir labs variants, bet ir jāsaprot, ka pēc katras dejas tomēr nevar vilkt citu kreklu, tāpēc jābūt saprotošiem. Vislielākās pretenzijas parasti ir bačatā/kizombā, tāpēc pirms uzlūgt kādu uz šīm dejām vajag pārdomāt, vai esat pietiekami sausi vai arī attiecīgi aicināt tikpat slapjus cilvēkus vai tādus, kam ir vienalga :D

4. Ja ar partneri esat tikuši līdz deju grīdai, tad veltam visu uzmanību partnerim. Aizmirstam par runāšanos ar citiem cilvēkiem, skatīšanos apkārt, skatīšanos grīdā. Tāpat vajadzētu izvairīties no akmens sejām vai rādīšanas cik jums ir garlaicīgi - to tāpat var saprast. Kontaktam ir jābūt ar partneri ne tikai caur rokām, bet arī caur attieksmi. Tāpat aizmirstam par līmeņu dažādību un augstprātību - pēc tādas dejas, kur liekas, ka partneris tikko ar labdarību nodarbojies, dejojot ar jums, jūs diez vai jebkad vēl dejosiet ar viņu.

5. Have fun. Ballītēs cilvēki nāk atpūsties, sevišķi meitenes. Tāpēc nevajag pārāk iespringt - tas attiecas uz abiem dzimumiem! Čaļi, neaizraujamies ar sarežģītām kombinācijām, pārlieku daudz griezieniem utml. Sevišķi bačatā vai kizombā. Paskatamies uz meiteni un ļaujam viņai jūs ieraudzīt, nevis taisam mūžigos virpuļus. Ir teiciens, ka var pateikt, cik labs ir dejotājs pēc tā, cik labi viņš dejo pamatsoli. Meitenes - nevajag stresot, visbiežāk tas izpaužas cenšoties uzminēt priekšlaicīgi, kāda būs kustība. Nav jāsteidzas. Kad pienāks laiks, tad visu uzzināsiet, tikmēr smaidam un labi izskatamies.

 

Puišiem

1. Lietojam veselo saprātu un ja jūtam, ka meitene gluži nav sajūsmā par dejošanu ar jums, tad pārāk bieži nemocat viņu. Bet 1 deju pa vakaru jebkura meitene piekritīs dejot ar jums, vienalga cik liels iesācējs esat. Pamata loģika ir tāda, ka meitenes parasti labprātāk dejo nevis stutē sienu ;)

2. Ir 2 galējības - lauzt meitenēm rokas vai baidīties pieskarties meitenēm. Jābūt pa vidu. Katra meitene vadās savādāk, ir jāpielāgojas, cik stipri signāli ir jādod. To parasti noskaidro dziesmas ievada daļā, tāpat kā meitenes līmeni. Sākot deju nevajadzētu mēģināt uzreiz taisīt kaut ko sarežģītu, sākumā ir jāpanāk, ka abi dejojat vienā ritmā un izveidojas kontakts.

3. Sadarbojamies ar partneri un nenostādam otru neveiklās situācijās. Parasti tas ir tad, kad ir dažādi līmeņi, sevišķi solo daļās un šainos - ja jūs tur stilojat, bet redzat, ka partneris mocās, tad varbūt dejošana solo nav labs variants. Nejaukt šo ieteikumu ar garlaicīgu deju - dejā vienmēr vajag kaut ko ielikt, kas pamodina partneri ;)

 

Meitenēm

1. Principā no meitenēm sagaida 3 lietas - smaidu, stingras rokas (rāmīti), visu soļu izstaigāšanu. Ja šīs 3 lietas ir - nothing can go wrong.

2. Čalim nevajag palīdzību, viņš tiks galā (parasti). Tas galvenokārt attiecas uz skriešanu pirms signāliem un dažādas kustības ar rokām, kur meitenes dažreiz grib palīdzēt - jūs traucējat. Tāpat mūzikas interpretācija var atšķirties, jums ir tikai 1 ritms kurā jādejo - čaļa ritms :p

3. LV salsā parasti meiteņu ir vairāk nekā čaļu. Tad kāpēc lai čalis uzaicinātu tieši tevi, nevis meiteni blakus? Parasti ir 4 galvenie faktori pēc kā čaļi aicina:

* skaista meitene,

* labi māk dejot,

* šodien/sen vai vispār nav dejots - gribas pamēģināt kaut ko jaunu,

* neviena cita nav pa rokai :D

Vēl jāņem vēra, ka ja esat kopā ar boyfriendu, tas ļoti samazina iespējas, tāpat to ietekmē tas vai runājaties ar draugu vai draudzeni, vai ja sēžat kaut kur tālu no deju grīdas. Jo tuvāk deju grīdai, jo lielāka iespēja tikt uzacinātai.

Man māsīca prasīja ko vajadzētu zināt priekš 1. salsas ballītes. Labākais ieteikums, ko varēju dot ir - uzvelc kaut ko smuku, lai nav pārāk daudz jāstāv malā. Bet nu jārēķinās, ka tajā apģērbā būtu jāvar padejot - nav forši, ja meitene visu deju tur svārkus vai velk uz augšu/uz leju apģērbu.

Tāpat ar apaviem - ja jūs viņos nevarat paiet, tad diez vai viņos varēsiet padejot. Vēl laba taktika ir ierēķināt tā, ka paliekat līdz ballītes beigām - gandrīz visās ballītēs beigās čaļu ir vairāk nekā meiteņu ;)

4. Cilvēki ir lepni un nevienam nepatīk atteikumi. Ja jūs kādam atsakat, tad rēķinaties ar to, ka var gadīties, ka šis cilvēks vairs jūs (nekad) neaicinās. Sevišķi, ja atsakat nepaskaidrojot iemeslu vai dodot acīmredzami neīstu iemeslu. Šis mazāk attiecas uz bačatu/kizombu, tur tas, ka nemāk pārsvarā liksies labs iemesls (lai gan īstenībā tas ir slikts iemesls - skat. 1. punktu augša :p )